Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
25.06.2021
Nově i na splátky
Vycházíme vstříc našim zákazníkům a už nyní je možné zakoupení strojů i nářadí formou splátek. Splátky jsou vypočítány na míru, přímo potřebám společn... číst celé
27.04.2021
Systémy a diamantové nástroje pro broušení a leštění podlah
Příprava broušení a leštění betonových podlah, stejně jako opravy a leštění terrazza a jiného přírodního kamene, jsou náročné práce. Abyste v tomto o... číst celé
27.04.2021
Kalkulačka vibrací
Na hlavní stranu našich stránek jsme přidali přímý odkaz na kalkulačku vibrací. ZDE číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Diamantové nástroje

Diamantové nástroje

Společnost Husqvarna – odborníci na diamantové nástroje

 
Kámen, beton a ocel jsou jedny z nejtvrdších materiálů, které lidstvo zná. Pro řezání těchto prvků s nejvyšší přesností potřebujete něco, co je ještě tvrdší – diamantový kotouč nebo vrták od předního světového výrobce.
 
Získáte diamantový nástroj schopný efektivně řezat centimetr po centimetru s dokonalou kontrolou. Nástroj vyvinutý pro speciální úkoly odborníky společnosti Husqvarna pro odborníky, jakými jste vy. Společně zvládneme vše.
 

Umění výroby dokonalého diamantového nástroje

Společnost Husqvarna je přední světový výrobce diamantových nástrojů pro řezání a vrtání armovaného betonu, asfaltu, kamene, zdiva a dalších tvrdých stavebních materiálů.

Konstrukce vysoce výkonných diamantových nástrojů vyžaduje rozsáhlou znalost diamantů, práškových kovů, výrobních technologií a strojů.

Navíc jsou nutné i znalosti a porozumění způsobu použití diamantových nástrojů a praktické práci. Toho lze dosáhnout pouze těsnou spoluprací s uživateli na pracovišti.

Společnost Husqvarna je jediná společnost, která integruje všechny tyto druhy odborných znalostí. Výroba dokonalého diamantového nástroje je sama o sobě uměním. 

 

Jak pracuje diamantový nástroj?

Diamantový nástroj se skládá z nosného kotouče, lana nebo vrtací trubky a řezacího okraje rozděleného do segmentů nebo perel obsahujících diamanty.
 
Segmenty nebo perly se skládají ze směsi diamantů a pojiva, obvykle práškového kovu, spékané za vysokého tlaku a teploty.
 
Výkon nástroje souvisí s kvalitou diamantů a koncentrací diamantů v segmentech. Při použití vytváří diamantový nástroj postupně se prohlubující rýhu v řezaném materiálu. Diamanty na povrchu segmentů se postupně opotřebovávají a současně s nimi se opotřebovává i pojivo, které tak odkrývá nové diamanty. Proto je velmi důležité, aby byla pro řezaný materiál vhodná i tvrdost pojiva.
 

Konstrukce segmentů

Segmenty a perly na diamantových nástrojích mohou v závislosti na vlastnostech nástroje vypadat různě.

K zajištění správného tvaru a rozměrů segmentů se používají speciální stroje, ve kterých je směs diamantů a kovového pojiva lisována do požadovaného tvaru, jaký má segment mít. Segment je pak vystaven vysoké teplotě a tlaku a prášková směs je spékána tak, aby vznikla pevná homogenní jednotka. Po tomto procesu je segment nebo perla připravena k instalaci na kotouč, vrták nebo lano. Při spékání práškové směsi je důležité, aby byly diamanty pravidelně rozloženy a aby všechny neskončily na jednom okraji segmentu.

Společnost Husqvarna vyvinula jedinečnou technologii pro zajištění optimálního rozložení diamantů. Tato technologie se nazývá Diagrip™.

Diagrip™ 

DiagripTM je nejnovější inovace společnosti Husqvarna pro diamantové nástroje.

Je založena na technologii DiagripTM, která distribuuje diamanty v trojrozměrné matici uvnitř segmentu. Technologie DiagripTM také optimalizuje rozložení styčných ploch. Menší styčné plochy s vyšší koncentrací diamantů zajišťují významně nižší tření a předávají více energie pro vlastní řezání, což zvyšuje rychlost řezání i všestrannost nástroje.

Tato optimalizace geometrie segmentu v kombinaci s technologií DiagripTM stojí za zrozením řady dokonalých diamantových nástrojů s výrazně širší škálou aplikací, než jakékoli jiné nástroje.

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

UŽITEČNÉ ODKAZY

HR construction, s.r.o.
Slezská 1080
Frýdek-Místek 738 01

 

IČ: 05919568

 
HR construction, s.r.o. 2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz